Panie, Panowie,
Szanowni Państwo,

W imieniu środowiska kardiochirurgów i badaczy skupionych wokół Śląskiego Centrum Chorób Serca i Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu dziękuję za podejmowany przez Państwa wysiłek w zakresie Polskiego Sztucznego Serca i mechanicznego wspomagania krążenia.

  1. Chciałbym ta drogą bardzo polecić Państwu styczniowy zeszyt The Journal of Hart and Lung Transplantation, w całości poświęcony mechanicznemu wspomaganiu krążenia (w załączeniu). Jestem przekonany, że zainteresuje Państwa wiele artykułów, bowiem zaprezentowano w nich mnóstwo szczegółów technicznych z możliwością ich klinicznego zastosowania.
  2. Zgodnie z obietnicą podaję stronę internetową, na której znajdziecie Państwo wszystkie szczegóły związane z uczestnictwem w obradach Kongresu ISHLT, który odbędzie się w dniach 21-24.04.2010 r. w Chicago (USA). Spotkanie to jest najlepszą okazją do zapoznania się z wszystkimi obecnymi na świecie urządzeniami do wspomagania krążenia. Rozwiązywanie wielu problemów technologicznych ułatwi także możliwość bezpośredniego obejrzenia i rozmowy z przedstawicielami na stoiskach firm, które będą wystawiać swój sprzęt. To naprawdę wyjątkowa okazja, z której bardzo polecam skorzystać. Podaję adres strony internetowej z informacjami o kongresie: www.ishlt.org.   Zwracam przy tej okazji uwagę na dostępność stosunkowo tanich rejestracji kongresowych dla młodych badaczy.
  3. Polecam również monografię ISHLT Pt.: "Mechanical Circulatory Suport" pod red. O.H.Frazier i J.K.Kirklina, którą z pewnością można będzie kupić na miejscu. Jeśli ktoś byłby chętny, służymy pomocą w przygotowaniu kserokopii interesujących Państwa rozdziałów. Ich spis treści w załączeniu.

Raz jeszcze dziękując za współpracę pozostaję z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,

Marian Zembala
Załącznik do listu TUTAJ

(proszę kliknąc prawym przyciskiem myszki i zapisać plik.)
(C)FRK 2009